Návštěva žáků v Anglii 13. - 17. 5. 2019

V půlce května se naši žáci vydali po stopách Williama Shakespeara přímo do Londýna. Cílem naší cesty bylo navštívit místa, kde se narodil, žil, chodil do školy a je pohřben. Díky tomu jsme navštívili malebné městečko Stratford nad Avonou.

V dalších dnech jsme navštívili vesničku Cheddar. Je to jedinečná vesnička nacházející se v Cheddarské rokli v jihovýchodní Anglii. Právě odsud původně pochází jeden z nejoblíbenějších sýrů na světě, Cheddar. Okolí Cheddarské rokliny se řadí k těm nejznámějším a nejpozoruhodnějším místům v Anglii. Pod povrchem se nachází rozsáhlá síť podzemních

jeskyní. My jsme navštívili dvě z těchto jeskyní.

Další naší zastávkou bylo městečko Bath. Bath je město v jihozápadní Anglii, nejznámější svými lázněmi napájenými třemi horkými prameny. První doložená zmínka o městu pochází z doby vlády Římanů. Součástí našeho putování byla prohlídka Londýna a přilehlého okolí. Samozřejmě nemohla chybět jízda na Londýnském oku a návštěva nejznámějších pamětihodností - Buckinghamský palác, Parlament, Big Ben, Piccadely Circus,Trafalgar Square a Tower Bridge.

Návštěvu Anglie jsme zakončili ve filmových studií Warner Bros London, která předčila naše očekávání. Po deset let v těchto studiích vznikala nejúspěšnější filmová série o Harry Potterovi, která okouzlila malé i velké diváky. Měli jsme jedinečnou možnost poznat to, co kamery neukázaly. Viděli jsme dokonalé kostýmy a odhalili jsme tajemství filmových efektů.

Nejen poznání nových míst bylo našim cílem, ale především prohloubení jazykových dovedností žáků. Ti bydleli v anglických rodinách, kde museli aktivně komunikovat, a myslím, že se to všem dařilo velmi dobře. Věřím, že si žáci odvezli mnoho krásných zážitků a motivaci pro další studium angličtiny.

Mgr. Lucie Kubalová

Identifikace školy

IČ: 70987165
REDIZO: 600066282
IZO: 102040800
DIČ: CZ 70987165
č.ú.: 12430331/0100 - škola

Zřizovatel

nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, Cheb
Tel: 354 440 111
E-mail: podatelna@cheb.cz
ID datové schránky: a8gbnyc

Vedení školy

sekretariát : Alena Trávníčková, 3zscheb@seznam.cz

ředitel školy : Mgr. Pavel Černý, cerny@3zscheb.cz

zástupce ředitele : Mgr. Hana Veselá, vesela@3zscheb.cz

výchovný poradce : Mgr. Eva Pospíšilová, pospisilova@3zscheb.cz

metodik prevence : Mgr. Pavlína Hošnová, hosnova@3zscheb.cz

ICT koordinátor : Ing. Zdeněk Vrbata, vrbata@3zscheb.cz

Vedoucí ŠD : Dobroslava Šmídková, smidkova@3zscheb.cz

Vedoucí ŠJ : Lenka Horčičková, horcickova@3zscheb.cz