Podpora kvalitnější přípravy žáků 3. ZŠ Cheb II. - ESF
Projekt Profesní rozvoj pedagogů a podpora žáků ve vzdělávání na 3. ZŠ Cheb II. - CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0011053
Dne 2. 10. 2020 se žáci 6. A pod vedením třídní učitelky Mgr. Karin Procházkové zúčastnili exkurze do Karlových Varů. Navštívili oboru Sv. Linhart se zvěří, kde viděli např. srnky a divoká prasata. Poté se žáci s doprovodem přesunuli do lanového centra Linhart poblíž obory. V lanovém centru na ně čekal instruktor, který jim detailně vysvětlil a názorně ukázal, jak mají zdolat nejobtížnější, středně těžkou či juniorskou trasu. Žáci si vše užili a zdokonalili svou fyzickou i psychickou zdatnost.
Žáci osmých a devátých ročníků měli příležitost v rámci projektového dne navštívit expozice výstavy Cosmos Discovery v Praze. Po vstupu do areálu byli žáci překvapeni rozmanitostí expozice, která vznikla spoluprací s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky. Výstava obsahuje stovky originálních exponátů z USA i Ruska, které byly ve vesmíru a unikátní sbírku skafandrů. Při vstupu obdrželi pracovní listy, které si během prohlídky výstavy postupně vyplňovali. Za správně vyplněný pracovní list obdrželi sladkou odměnu. Žákům se velmi líbilo, že některé exponáty byly reálné modely kosmických lodí a raketoplánů, které si mohli prohlédnout i zevnitř nebo s nimi pohybovat. Čas strávený na výstavě uběhl velmi rychle a mnozí litovali, že je čas návštěvu ukončit. V autobusu si sdělovali své dojmy a byli velmi rádi, že se této exkurze zúčastnili.
Žáci osmého ročníku měli příležitost v rámci projektového dne navštívit expozice Národního technického muzea v Plasích. Po vstupu do areálu byli mile překvapeni rozmanitostí expozic, které si postupně prošli. Potom byli rozděleni do dvou skupin, aby absolvovali připravený program. V první části programu se žáci seznámili s historií stavitelství a se statikou při stavění mostů a budov. Žákům se velmi líbilo, že si mohli zahrát na konstruktéry a postavit si most a výškovou budovu. Za svou snahu byli oceněni malými dárečky. V druhé části žáci navštívili dílnu, která je součástí muzea a z keramických střepů si vyrobili obrázek, který si také mohli odvézt domů. Čas strávený v muzeu utekl jako voda a mnozí litovali, že je čas návštěvu ukončit. V autobusu si sdělovali své dojmy a byli velmi rádi, že se této exkurze zúčastnili.
Mgr. Jitka Markgrafová
Dne 25. 10. 2019 se konal projektový den formou exkurze na zříceninu hradu Hartenštejn a na památník věnovaný obětem první světové války v Bochově. Účastnilo se 45 žáků ze sedmého, osmého a devátého ročníku, doprovod byl tvořen dvěma učiteli a to magistrou Karin Procháskovou a inženýrem Josefem Provázkem. Exkurze byla zaměřena na středověkou a novodobou historii, kdy na zřícenině hradu Hartenštejn byl připraven odborný výklad pro žáky.Poté byl přesun s žáky na památník věnovaný obětem první světové války, kdy dvě vybrané žákyně – Nelly Hlaváčová, Natálie Šinková zopakovaly pro své spolužáky základní data a informace o první světové válce.
Auror: Mgr. Karin Prochásková
Dne 31. října absolvovaly obě šesté třídy projektový den v Techmanii Plzeň, která byla přínosná v mnoha vědních oborech. Žáci měli možnost zhlédnout názorné pokusy s dusíkem, mohli podniknout napínavou výpravu do hlubin Země a vodního světa, zalétnout do vesmíru, vyzkoušet si fyzikální pokusy a mnoho dalšího. Všem se prohlídka expozic velmi líbila a už se těší na další akci.
Srdečně zveme zákonné zástupce na seminář Trénink paměti a efektní učení.
Termín: úterý 26. 11. 2019, 16,30 – 17,30
Kde: učebna SmartBoard 3. ZŠ Cheb - pavilon vedení
Kdo: Ing. Aleš Procházka
Program:
1. Informace k realizovaným seminářům pro 8. a 9. r.
2. Informace k chystaným seminářům pro 6. r.
3. Seznámení s technikami trénování paměti
4. Podpora žáků v procesu učení
Čas: 1 hodina
Další info: www.zlepsipamet.cz
V případě Vašeho zájmu prosím o zpětnou vazbu.
Dne 6.3. 2019 se žáci 7.B vydali do chebského muzea, kde se zúčastnili projektového dne s názvem Na skok do chebské minulosti. Seznámili se s pojmem archeolog a jeho prací, jež je velmi důležitá a zajímavá. Všichni dostali moc pěkný pracovní sešit, v němž byly úkoly, které jsme postupně spolu plnili. Získali jsme mnoho nových informací. Prohlíželi jsme si velmi přesné kopie archeologických nálezů – váz, hrnců, zbraní, šperků a různých nádob. Zaujalo nás, jak vypadal Cheb v minulosti. Výklad byl